Avaleht / EU-OSHA / Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri Eesti koordinatsioonikeskus

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri Eesti koordinatsioonikeskus

Tere tulemast Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri Eesti koordinatsioonikeskuse koduleheküljele

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri (EU-OSHA) töös osalemiseks on Euroopa Liidu liikmesriikides ja kandidaatriikides, samuti EFTA riikides (Śveits, Norra, Island) loodud tööohutuse ja töötervishoiu institutsioonid ehk koordinatsioonikeskused (Focal Point – FOP). Rahvusliku koordinatsioonikeskuse roll on olla agentuuri esindaja liikmesriigis ning ülalmainitud tegevuses agentuuri ja liikmesriigi vahendaja, samuti tegevuse koordinaator liikmesriigi tasandil. EU-OSHA koordinatsioonikeskused moodustavad omavahel üleeuroopalise võrgustiku, mille kaudu toimub teabe kogumine ja levitamine. Lisaks koordinatsioonikeskustele kuulub rahvusvahelisse võrgustikku veel Austraalia, Kanada, Jaapani, Korea ja USA tööohutuse ja töötervishoiu võrgustikke, samuti ILO (Rahvusvaheline Tööorganisatsioon), IOHA (Rahvusvaheline Kutsehügieeni Assotsiatsioon) ja WHO (Maailma Terviseorganisatsioon). 

Eesti koordinatsioonikeskuse asub Tööinspektsiooni haldusalas ning selle ülesandeks on korraldada tööohutuse ja töötervishoiu alase teabe vahetust nii Eestis kui Euroopas ning korraldada EU-OSHA kampaaniate raames üritusi. 

Kristel Plangi
Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Eesti koordinatsioonikeskuse juht
Gonsiori 29, 10147 Tallinn
Tel:  626 9414; 5342 7785
Faks: 626 9404 
kristel.plangi@ti.ee 

Külastusi 3775, sellel kuul 3775

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks