Avaleht / Töötajale / Töökeskkond / Töökeskkonna ohutegurid / Füsioloogilised ohutegurid

Viis harjutust silmadele

Viimati uuendatud: 15.06.2016


Väga oluline on anda silmadele regulaarselt puhkust ja nendega niiöelda võimelda. Järgnevalt on välja toodud viis head võimalust silmade eest hoolitsemiseks.

Pilguta rohkem

Silmade pilgutamine tekitab rohkem vedelikku, mis jaotub kogu silmas ja silmad ei muutu liiga kuivaks.

Luba enda pilgul uidata

Vali vähemalt kolm keskset punkti ruumis ja mõned õues nagu näiteks pilt seinal või tulelüliti, puu akna ees või hoone teisel pool teed. Aegajalt lase enda pilgul hüpata ühelt keskselt punktilt ruumis ühele õues. See ennetab ühepoolset pinget silma musklites.

Tee lühike paus

Vaata väga aeglaselt kaugusesse ja liiguta enda silmi ülespoole ilma pead liigutamata. Hinga sügavalt ja vaata allapoole nii kaugele kui võimalik. Hinga veelkord sügavalt ja korda kogu harjutust viis korda. Seejärel tee sama harjutust veel viis korda pöörates silmi paremale ja vasakule.

Pöörita enda silmi

Kõigepealt pöörita enda silmi päripäeva üks minut. Seejärel sule silmad 10 sekundiks ja siis pöörita silmi vastupäeva üks minut.

Eriti tõhus

Väga lõõgastav on aegajalt silmade sulgemine 10 sekundiks.

Ära unusta piisavalt juua. Vedelikupuuduse tõttu võivad silmad olla kipitavad ja kuivad. Kindlusta, et sa jood piisavalt ja regulaarselt – see on sulle üldiselt ka kasulik, mitte ainult silmadele!

Külastusi 3171, sellel kuul 3171

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks