Avaleht / Töötajale / Töökeskkond / Töökeskkonna korraldus / Esmaabi töökohal

Esmaabivahendid

Viimati uuendatud: 05.02.2016


Esmaabivahendid peavad olema töökohal kõikidele töötajatele alati kättesaadavad. Lukustamata kapp või kaasaskantav esmaabikohver peavad asuma ruumis, kuhu töötajad lihtsalt ligi pääsevad, esmaabivahendid peavad olema märgistatud ohutusmärgiga (valge rist rohelisel taustal), nende paiknemiskoha ette ei tohi asetada juurdepääsu takistavaid esemeid ning alati peab kapis või kohvris olema piisav varu esmaabivahendeid. Vajalike esmaabivahendite hulk sõltub töötajate arvust – erinevad nõuded kehtivad ettevõttele, milles on töötajaid alla 25 või üle selle.

Esmaabivahendite muretsemisel tuleb arvestada ka ettevõtete spetsiifiliste vajadustega. Näiteks ohtlike kemikaalidega töötamisel on oluline, et töökohas oleks võimalus silmade loputamiseks, näiteks silmadušš (silmaloputuspudel), või põletust leevendavad ravimid põletuse esmaabiks. Silmadušš peab olema vahetult kohas, kus ohtlikke kemikaale kasutatakse, sest kui kemikaal on töötajale silma sattunud ei ole töötajal võimalik minna teisest ruumist või tsehhi otsast silmadušši otsima.

Esmaabikapis ei tohiks olla ühtegi ravimit, sest töötaja ei pruugi olla teadlik tema jaoks võõra ravimi sobimatusest või allergia tekkimisese võimalusest. Seega ravimid, mida inimene võtab, peaks olema temaga kaasas, mitte ettevõtte esmaabikomplektis.

Tööandja määrab esmaabivahendite korrashoiu eest vastutaja, tavaliselt on selleks esmaabiandja.

Töökohas tuleb ette näha ruum, kus saab anda esmaabi ja hoida kannatanut kuni arstiabi saabumiseni. Selleks võib olla ka töötajate puhkeruum, oluline on, et seal oleks võimalik lamada. Kuidas lamamisvõimalus tagatakse jääb tööandja otsustada.

Esmaabivahendid peavad olema ka tööandjale kuuluvas mootorsõidukis (nt auto, buss, traktor) – nimekiri sõidukis kohustuslikest esmaabivahenditest sisaldub samuti sotsiaalministri määruses.

 

Külastusi 4175, sellel kuul 4175

Seadusandlus

Esmaabi korraldus ettevõttes kehtestamine (Sotsiaalministri määrus)

Ohumärguannete kasutamise nõuded töökohas (Sotsiaalministri määrus)

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks