Avaleht / Töötajale / Töökeskkond / Töökeskkonna korraldus / Olmeruumid

Olmeruumid eritingimustes

Viimati uuendatud: 10.02.2016


Eritöödel nagu ehitustööd, kalalaevandus ning maavarade kaevandamine, kehtivad olmeruumide osas erinõuded tulenevalt töötingimuste eripärast.

Näiteks ehitusplatside olmeruumidena käsitletakse lisaks tavapärastele ruumidele ka soojakut ning nõutakse, et ehitusplatsile võimalikult lähedal asuvad olmeruumid peavad olema töötajatele kasutusvalmis enne ehitustööde algust.

Kui ehitusplatsil ei ole riietusruumid töötajatele vajalikud, tuleb neile siiski tagada koht üleriiete ning isiklike esemete hoidmiseks. Samuti peab tööandja pakkuma ruumi puhkamiseks ja einestamiseks ning kaasavõetud toidu säilitamiseks ja soojendamiseks (kui tööandja ise toitlustamist ei korralda). Erinõuded on kehtestatud ka töötajate majutamiseks ehitusplatsil, kui see on tööst tingituna vajalik.

Kalalaevadel nõutakse olmeruumide olemasolu korral, et need kaitseksid laevapere võimalikult palju ilmastiku, müra, vibratsiooni ja õõtsumise mõju eest ning sinna ei pääseks ebameeldivad lõhnad laeva teistest osadest. Olmeruumide temperatuur laevas peab jääma vahemikku 20-25 °C ning ruumide valgustatus peab olema vähemalt 150 luksi, iga koi kohal peab olema ka kohtvalgusti.

Täpsema ülevaate eritöödele rakenduvatest nõuetest leiab olemruumide eritingimusi käsitlevalt teemalehelt.

Külastusi 1970, sellel kuul 1970

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks