Avaleht / Uudised

Tööinspektsiooni peadirektorina jätkab Maret Maripuu

14.05.2018


Tervise- ja tööminister Riina Sikkut nimetas Tööinspektsiooni peadirektoriks Maret Maripuu, kes jätkab uuest aastast Tööinspektsiooni juhina teisel ametiajal.

„Maret Maripuu on nelja aasta jooksul teinud ära suure töö töökeskkonna ja tööohutuse parandamiseks. Koostöös Tööinspektsiooniga on ministeerium välja töötanud uuest aastast kehtima hakkavad töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatused, seadus on olnud aastaid uuendamata,“ kommenteeris tervise- ja tööminister Riina Sikkut. „Usun, et senine hea koostöö ministeeriumi ja Tööinspektsiooni vahel jätkub ka edaspidi."

„Mul on väga hea meel, et saan jätkata uuel ametiajal Tööinspektsiooni peadirektorina. See on tunnustus kogu Tööinspektsiooni meeskonnale, et alustatut jätkata. Tööd on veel teha palju, et olla töösuhete osapooltele hea partner. Peame iga tegevusega aitama kaasa sellele, et tööohutuskultuur saaks meie töökohtadel oluliseks väärtuseks,“ ütles Maret Maripuu. „Vähendada tuleb ettevõtete halduskoormust, et tööandjad saaksid keskenduda oma ettevõtte arendamisele ning ohutu ja tervist säästva töökeskkonna loomisele. Suurendada tuleb inimeste arusaama, et oma tervise ja ohutuse hoidmine on ennekõike igaühe enda kätes. Hea töökeskkond on eeldus Eesti ettevõtete tulemuslikkusele, konkurentsivõimele ning majanduse kasvule.“

Maret Maripuu valis kandidaatide seast välja Riigikantselei kõrgemate riigiametnike valikukomisjon. Maret Maripuu avaliku teenistuse staaž seisuga 31.12.2018 on 24 aastat, 2 kuud ja 20 päeva. Maripuu teine ametiaeg kestab 31. detsembrini 2023.

Allikas: Sotsiaalministeerium

Tagasi
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks