Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Liigu edasi põhisisu juurde

Napo

Viimati uuendatud: 11.06.2021

Kes on NAPO?

Tööinspektsioon koos NAPO-ga alustas lastele mõeldud ohutustundide läbiviimist 2015. aasta sügisel. NAPO on sinisest mehikesest maskott, kes „töötab“ Tööinspektsioonis ja on rahvusvahelise tööohutuse ja -tervishoiu „kõneisik". Peamiselt on ohutustunnid mõeldud lasteaialastele, kuid kokkuleppel saab ohutustunde või NAPO-t kutsuda ka teistele üritustele. Ohutustunni idee on tutvustada lastele (töö)ohutust, kus abikäena kasutame maskotti NAPO-t.

Ohutustunni eesmärk on panna lapsi mõtlema võimalike ohuolukordade tekkimisele nii lasteaias, kodus kui ka tänavapildis. Lisaks saavad lapsed lahendada ohuolukordasid näiteks: „Kuidas vältida kukkumist, kui maas vedelevad juhtmed, mänguasjad või kui põrandale on tilkunud vett ja sellest tulenevalt on põrand märg."

Tegevuse lõpus saavad lapsed NAPO-lt diplomi ja ka kingituse. Tegevus kestab umbes 20 minutit  ja on sobilik lastele alates 5. eluaastast. Ohutustundi saab läbi viia nii siseruumides kui väljas (va pori ja vihma korral) ning selleks ei ole vaja muud kui särasilmseid lapsi ja ruumi või õueala, kuhu kuulajad ära mahuvad.

 

Õppevahend õpetajatele: Kasutades NAPO tegelaskuju on välja töötatud terve hulk töötervishoiu ja tööohutuse õppevahendite komplekte õpetajatele, et tutvustada lastele tervise ja ohutuse teemasid harivate ning samas lõbusate ja kaasakiskuvate NAPO videoklippide ja loovtegevuste abil

Tähelepanu: seoses COVID-19 ohuga ei saa Napo praegu külla tulla.