Menüü

Avaleht / Lapsevanemale / Väikelapse vanemad ja rasedad / Töösuhted / Lapsendaja puhkus

Lapsendaja puhkus

Viimati uuendatud: 08.12.2020


Alla 10-aastase lapse lapsendajal on õigus saada lapsendaja puhkust 70 kalendripäeva lapsendamise kohtuotsuse jõustumise päevast arvates ning puhkust saab kasutada üks vanem korraga. Puhkusel oldud aja eest on lapsendajal õigus saada ühe kalendripäeva eest 100 protsenti keskmisest töötasust, mis arvestatakse lapsendamise kohtuotsusele eelneva kalendriaasta alusel. 

Puhkusel oldud aja eest on lapsendajal õigus saada ühe kalendripäeva eest 100 protsenti keskmisest töötasust, mis arvestatakse lapsendamise kohtuotsusele eelneva kalendriaasta alusel.

Lapsendaja puhkusele võib asuda hiljem, kui kohtuotsuse jõustumise päeval. Lapsendaja puhkust  tuleb kasutada järjestikku ning seda ei saa jagada osadeks. Osaliselt või täielikult kasutamata lapsendaja puhkust ei hüvitata rahas.

Näiteks jõustub lapsendamise kohtuotsus 1. detsembril. Töötaja soovib kasutada lapsendaja puhkust alates 10. detsembrist, sest esimesed kümme päeva viibib lapsega kodus teine vanem, kes kasutab selleks oma põhipuhkust. Alates kohtuotsuse jõustumisest oleks maksimaalne puhkuse periood 70 päeva ehk 1. detsembrist kuni 8. veebruarini. Töötajal on võimalik kasutada lapsendaja puhkust 10. detsembrist kuni 8. veebruarini ehk 60 päeva. Esimese 10 päeva eest, mil töötaja puhkust ei kasutanud, hüvitist ei maksta. Lapsendaja puhkuse kasutamise õigus lõppeb 8. veebruaril ning kasutamata puhkust rahas ei hüvitata

Külastusi 12468, sellel kuul 12468

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks