Menüü

Avaleht / Tööandjale / Töökeskkond / Töökeskkonna korraldus / Isikukaitsevahendid

Löögikindel müts

Viimati uuendatud: 02.08.2018


Põrutuskindel müts ehk löögikindel müts või rahvapäraselt kõvamüts, koorikmüts (ingliskeelne termin bump cap) on tavaliselt õmblusteta ja voodriga peakate, mis on valmistatud kas madala tihedusega polüetüleenist (LDPE) või plastikust ja on mugava vahtplastist struktuuriga. See on pesapallimütsiga sarnane, nokaga, ja mõeldud löökide pehmendamiseks. Löögikindlal mütsil ei ole nn leevendus- või amortisatsioonisüsteemi, nagu on kaitsekiivril.

Löögikindel müts on mõeldud pea kaitsmiseks väikeste muhkude ja/või marrastuste eest, mida võivad põhjustada liiga madalad laed või rippuvad esemed töötamiskohtadel, samuti mistahes tegevusalal, kus vähese ruumi tõttu on pea ära löömise võimalus – näiteks ventilatsiooniseadmete hooldus, mehaanikatööd, elektri- ja paigaldustööd, autoremont, töötamine tõstemehhanismidel (aga mitte tõstetöödel), erinevatel koosteliinidel, ladudes, siseviimistlustöödel, laevades jne.

Löögikindla mütsi kandmine on alati soovitatav olukorras, kus ei ole kohustust kanda kiivrit, kuid vigastusi võib siiski ette tulla ningja hoolimata asjaolust, et saadud vigastused kriimude, muhkude või marrastuste näol on väikesed ja haiglasse või traumapunkti pole vaja minna, kulutavad need siiski tööaega või tekitavad ebamugavust. ja muudes kohtades, kus pea vajab kaitset vaid löökide ja kriimustuste eest.

NB! Löögikindel müts ei kaitse kasutajat kukkuvate esemete või rippuvate raskuste eest. Mütsi ei tohi kasutada kohtades, kus on nõutav kaitsekiivri kasutamine.

Kaitsekiiver peab vastama standardile EN 397, löögikindel müts aga standardile EN 812 ning see on märgitud ka tootele.

Põrutuskindla mütsi kaal jääb tavapäraselt vahemikku 200–230 grammi.

Kiivri ja löögikindla mütsi erinevus

Löögisummutus EN 397 - kiiver EN 812 - löögikindel müts
testis kasutatav kukkumiskõrgus 1 meeter 0,25 meetrit
maksimaalne lubatud löögijõu jääk 5 kilonjuutonit 15 kilonjuutonit
testimisel kasutatav jõud 49 džauli 12 džauli
katse käigus kasutatava löögiotsiku kuju ja kaal 50mm raadiusega, sfääriline,
5 kg

100mm läbimõõduga, lame,

5kg

Läbivuse takistus
testis kasutatav kukkumiskõrgus 1 meeter 0,5 meetrit
testimisel kasutatav jõud 29 džauli 2,5 džauli
testis löögiks kasutatava keha mass 3 kg 0,5 kg

Külastusi 4421, sellel kuul 4421

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks