Avaleht / Tööandjale / Töökeskkond / Töökeskkonna korraldus / Ohutuskultuur
Viimati uuendatud: 09.10.2019
Ettevõtte ohutuskultuuri moodustavad organisatsioonis juurutatud ohutusega seotud püsiväärtused, normid, oskused, hoiakud ja tavad. Lihtsustatult võib ohutuskultuuri sõnastada nii: “Viis, kuidas me siin asju ajame“. Ohutuskultuur puudutab kõiki töö aspekte, mõjutades käitumist üksikisiku ja meeskonna tasandil, töökoha kujundamisel ning töö planeerimisel ja teostamisel. See on märkimisväärne osa igapäevast.
Ohutuskultuuri kujunemine on vältimatu, küll aga saab selle arengut suunata. Selleks on vajalik koostöö tööandja ja töötajate vahel. Mõlema poole asjasse pühendamine suurendab tõenäosust, et kokku lepitu viiakse üheskoos ka ellu.
Parima tulemuse saavutamiseks konsulteerib tööandja töötajate valitud töökeskkonnavolinikuga kõigis töökeskkonnaga seotud küsimustes, mis puudutavad:
Tööandja arvestab võimalusel tehtud ettepanekuid ning kaasab töötajad kavandatu elluviimisesse.
Väga oluline on ka tööandja üldine suhtumine ohutusse. Töötervishoiu ja tööohutuse teema regulaarne käsitlemine juhtkonna koosolekutel, ohtlike olukordade lahendamine ja neist õppimine ning turvaliste praktikate nõudmine ja rakendamine on eeskujuks töötajatele. Eriti uutele ja kogenematutele töötajatele, kellega juhtub statistika kohaselt ka kõige enam tööõnnetusi. Tähele tasub panna ka isiklikku eeskuju. Näiteks, kui juht läheb tootmishoonesse, kus on vajalikud kuulmiskaitsevahendid, siis kasutab ta neid ka ise.
Kasu heast ohutuskultuurist
Külastusi 15585, sellel kuul 15585
Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.
Leitud märksõnadMärksõnu ei leitud