Menüü

Avaleht / Tööandjale / Töökeskkond / Töökeskkonna korraldus / Töövahend

Töövahend

Viimati uuendatud: 21.12.2020


Töövahend on masin, seade, paigaldis, transpordivahend, tööriist või muu tööks kasutatav vahend. Töövahendi kasutamine ei tohi ohustada tervist ning töö- ja elukeskkonda. Kasutamise all mõistetakse sellega töötamist, selle käivitamist, seiskamist, transporti, teisaldamist, paigaldamist, parandamist, seadistamist, hooldust ja puhastamist.

Enim tööõnnetusi töövahendi kasutamisel juhtub kokkupuutel selle ohtlikult liikuva osaga, näiteks lõikevigastused saekettaga, freesiteraga ning hammasrataste vahele jäänud sõrmede muljumised . Kokkupuude kõigi töövahendi ohtlikult liikuvate osadega peab olema välditud. Selleks kasutatakse kaitsepiirdeid ning kaitsepiirde blokeeringuid, mis peatavad piirde eemaldamisel ohtlikult liikuva osa töötamise. Igasugune töötaja sattumine ohualale peab olema tõkestatud.

Töövahendi valikul ja töötajale usaldamisel peab tööandja veenduma, et see sobiks tööülesande täitmiseks, vastaks kasutaja kehamõõtmetele ning füüsilistele ja vaimsetele võimetele. Lühikese ja kõhna kehaehitusega naisterahva tööle rakendamine mittereguleeritava ning raske heinatrimmeriga ei ole sobilik. Enne töövahendi kasutamist tuleb töötaja vajalikus mahus välja õpetada ja ohutusalaselt juhendada.

Külastusi 23268, sellel kuul 23268

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks