Menüü

Avaleht / Tööandjale / Töökeskkond / Töötervise edendamine / Töötervishoiuteenus

Töötervishoiuteenus

Viimati uuendatud: 10.12.2015


Töötervishoiuteenus on töötervishoiuarsti, töötervishoiuõe, tööhügieeniku, tööpsühholoogi või ergonoomi (edaspidi töötervishoiuspetsialist) tööülesande täitmine eesmärgiga aidata kaasa töötaja tervisele ohutu töökeskkonna loomisele, ennetada tööga seotud haigestumisi ning säilitada ja edendada töötaja tervist ja töövõimet.

Kõige tavapärasen töötervishoiuteenus, millega töötaja kokku puutub on tervisekontorolli läbimine töötervishoiuarsti juures. Kuid on olemas rida teisi töötervishoiuteenuse osutajaid näiteks inimesed, kas viivad läbi riskianalüüsi (sealhulgas mõõdavad ohutegurite parameetreid), korraldavad töötajate taastusravi, nõustavad tööandjat töö kohandamisel töötaja võimetele ning terviseseisundile ja töövahendite ja isikukaitsevahendite valikul ja kasutamisel ning töötingimuste parandamisel, tööandja ja töötaja psühholoogiline nõustamine.

Kui töötajal ja tööandjal puudub kompetents töökoha kujundamisel töötajale sobivaks võib abi olla töötervishoiuteenuse osutajast, kes oskab öelda, millega konkreetsele töötajale töökohta sisustades arvestama peab. Eriti oluline on töökoha kujundamine vähenenud töövõimega töötajat tööle võttes.

Külastusi 15378, sellel kuul 15378

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks