Menüü

Avaleht / Tööandjale / Töösuhted / Töötajate esindamine ja kollektiivsed töösuhted / Esindamine

Töövaidluste lahendamine

Viimati uuendatud: 28.12.2015


Töösuhetes tekkivate vaidluste korral on kõige mõistlikum üritada leida lahendus omavaheliste läbirääkimiste teel. Selline viis on kõige kiirem ja soodsam.

Kui läbirääkimiste käigus lahendust ei leita, on töötajal ja tööandjal võimalus pöörduda oma õiguste kaitsmiseks töövaidluskomisjoni või kohtu poole. Töötajal on hea nõu ja abistava info saamiseks võimalik pöörduda ettevõttes oleva töötajate usaldusisiku, ametiühingu või Tööinspektsiooni poole. Tööandja võib pöörduda tööandjate ühenduse või Tööinspektsiooni poole.

Kollektiivlepingu sõlmimisega seotud vaidluste puhul, kui poolte erihuvide pinnal on tekkinud töötüli, saab pöörduda riikliku lepitaja poole, kelle ülesanne on poolte lepitamine ja pooli rahuldavale kompromissile viimine.

Kui töötajal on kahtlus, et tööandja rikub töötingimusi, on tal õigus pöörduda Tööinspektsiooni poole, kelle ülesanne on töösuhete järelevalve korraldamine.

Külastusi 4251, sellel kuul 4251

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks