Menüü

Avaleht / Ligipääsetavusest

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele. Püüame järgida universaalseid ligipääsetavuse ja kasutatavuse põhimõtteid, et tagada erinevate vajaduste ning võimalustega inimestele ligipääsu veebilehe sisule.

Paremaks ligipääsuks on võimalik:

  • muuta teksti suurust
  • muuta teksti reavahet
  • vaadata lehte kõrgema kontrastsusega mustal või tumesinisel taustal
  • vaadata lehte ilma etteantud stiilideta, kasutades oma veebilehitseja stiiliseadeid

Veebileht on ehitatud nii, et veebilehitseja teksti suurendus ning vähendus toimib kogu sisule ja kõikidele menüüpunktidele. Veebileht on loetav ekraanilugejaga. Kiiremaks navigeerimiseks saab kasutada linki "jäta navigatsioon vahele". Edaspidi veebilehel avaldatavatele piltidele ja videotele lisatakse kirjeldavad tekstid.

Veebilehe vaatamisega seotud seadistuste tegemiseks klõpsa lehe ülaosas linki "Vaegnägijatele".

Standardid ja failivormingud

Veebilehe loomisel ja sisu haldamisel arvestame WCAG 2.0 põhimõtteid tasemel AA. Loe nende põhimõtete kohta täpsemalt (inglise keeles) aadressilhttp://www.w3.org/WAI/ 

Veebi HTML kood lähtub standarditest XHTML 1.0 ja CSS 2.0. Uudistevood on loodud vastavalt formaadile RSS 2.0.

Tooelu.ee  on kõige paremini kasutatav viimaste Mozilla Firefox, Internet Explorer ja Google Chrome veebisirvijatega. Neid veebisirvijaid kasutavad praegu ligikaudu 90 protsenti tooelu.ee külastajatest.

Veebis avaldame mahukamad dokumendid enamasti PDF formaadis, mille vaatamiseks on vajalik vastav tarkvara.

Mõnel puhul on kasutatud ka ka RTF, Microsoft Word, Microsoft Excel või Microsoft PowerPoint formaate. Nende vaatamiseks sobiva tasuta tarkvara saab alla laadida näiteks Microsofti  või OpenOffice.org  veebilehelt.

Audio- ja video avaldatakse Adobe Flash formaadis.

Külastusi 12895, sellel kuul 12895

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks