Menüü

Avaleht / Tööandjale / Töötamist toetavad tegevused / Mitmekesise tööandja märgis “Austame erinevusi”

Mitmekesise tööandja märgis “Austame erinevusi”

Viimati uuendatud: 27.02.2020


__thumb_-2-austame_suur.png

Kas sinu ettevõte või organisatsioon väärtustab iga töötajat ja klienti olenemata nende taustast? Kas organisatsiooni väärtustes on olulisel kohal mitmekesisuse ja kaasatuse edendamine? Kui jah, siis võib organisatsioon kvalifitseeruda mitmekesise tööandja märgise “Austame erinevusi” saamiseks. 

Mitmekesisuse märgis on kvaliteedimärk, mis näitab, et ettevõte on atraktiivne tööandja, mis ootab tööle talente sõltumata nende taustast. See saadab väärtuspõhise sõnumi ka klientidele ja koostööpartneritele, et ettevõte hoolib Eestist ja maailmast ning annab oma panuse selle paremaks muutmiseks. Märgis aitab tipptalentidel sind paremini märgata ja näitab, et organisatsioon teeb sisulist tööd mitmekesise ja kaasava töökeskkonna arendamiseks. 

Märgise saamise protsess: 

  1. Liituge Eesti mitmekesisuse kokkuleppega või näidake, mil viisil on teie ettevõtte/organisatsiooni väärtustes mitmekesisuse ja võrdse kohtlemise teema kajastatud.
  2. Täitke oma ettevõttes või organisatsioonis eneseanalüüsi küsimustik ja saatke see meilile info@humanrights.ee. Küsimustik tuleks täita piisava varuga, et peale seda jääb aega ka mitmekesisuse plaani koostamiseks. 
  3. Seejärel koostage ise või koos mitmekesisuse nõustajaga 2-aastane mitmekesisuse plaan (plaani põhi saadetakse teile peale küsimustiku täitmist). Plaani esitamise tähtaeg 2020. aastal on 30. aprill.
  4. Kui plaani kiidab heaks märgise komisjon, kvalifitseerutegi märgise saajaks.
  5. Märgised antakse üle pidulikul tunnustamisüritusel 2020. aasta sügisel. Märgis kehtib 2 aastat.

Pakume märgise taotlemiseks tasuta tuge:

  • Tasuta nõustamine

Oleme koolitanud välja mitmekesisuse nõustajad, kes saavad nõustada ning vajadusel auditeerida teie organisatsioonis mitmekesisuse olukorda ning lähtuvalt sellest abistada mitmekesisuse plaani koostamisel. Konkreetne nõustamistundide maht selgitatakse välja otsekontaktis taotlejaga.

  • Tasuta koolitused

Koolitused tööandjatele võrdsest kohtlemisest, mitmekesisuse juhtimisest jms. 

Märgist "Austame erinevusi" annab 2018. aastast välja Eesti mitmekesisuse kokkuleppe koordinaator Eesti Inimõiguste Keskus ja selle on ellu kutsunud Sotsiaalministeerium.

Lisainfo: austameerinevusi.ee

__thumb_-2-märgise saanud.jpg

2018. aastal märgisega “Austame erinevusi” tunnustatud tööandjad (klõpsa täissuuruses kuvamiseks).

Külastusi 1825, sellel kuul 1825

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks