Menüü

Avaleht / Tööandjale / Töökeskkond / Töökeskkonna korraldus / Olmeruumid

Olmeruumid

Viimati uuendatud: 03.07.2020


Olmeruumid on töökohal asuvad riietus-, pesemis-, tualett-, puhke- ja einestamisruumid ning ning välitöödel lisaks riietekuivatusruum ja soojak või muu samaväärne koht. Missugused olmeruumid peavad töökohal olema, sõltub tehtavast tööst ja töökeskkonnast. Olmeruumide ehitamisel ja sisustamisel tuleb arvestada töötingimusi, töötajate arvu ja soolist koosseisu. Näiteks ei ole väikefirmas, milles tegeletakse nn kontoritööga, lisaks tualettruumile teised olmeruumid hädavajalikud. Kui töötajate tervise ja ohutuse tagamiseks on ettenähtud töövaheajad ja puhkepausid, tuleb tagada puhkeruumi kasutamise võimalus. Kui töötajad kannavad tööriietust, siis tuleb tagada riietusruumi ning välitöödel töötavatele töötajatele riidekuivatusruumi ja soojaku või muu samaväärse koha kasutamine

Olmeruumid peavad olema piisavalt valgustatud, neis tuleb tagada õhuvahetus ning tööandja peab tagama, et ruume hoitakse puhtana. Olmeruumide temperatuur peab vastama nende kasutusotstarbele – näiteks pesemis- ja riietusruumide õhutemperatuur on kõrgem kui puhkeruumides. Sobiva õhutemperatuuri valimisel tuleks arvestada töötajate soojusmugavust.  Selle väljaselgitamise lihtsaim viis on töötajatelt arvamuse küsimine.

Töötajatele peab olema töökohal tagatud nõuetele vastav kvaliteetne joogivesi, mida saab juua puhastest jooginõudest. Need võivad olla ühekordsed või pestavad. Joogivett võib pakkuda nii kraaniveena kui ka pudeliveena – oluline on selle kvaliteet.

Tegevusaladel nagu ehitus, kalapüük ning maavarade kaevandamine, kehtivad olmeruumide osas erinõuded tulenevalt töötingimuste eripärast. Lähemalt on võimalik lugeda siit.

Külastusi 21425, sellel kuul 21425

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks