Avaleht / Tööandjale / Töötamist toetavad tegevused / Peresõbralik tööandja / Peresõbraliku tööandja märgis
Viimati uuendatud: 15.01.2021
2021. aastal kahjuks programmi uusi organisatsioone vastu ei võeta seoses Euroopa Sotsiaalfondi rahastusperioodi lõppemisega.
Kui soovite, et uue võimaliku taotlusvooru info jõuaks kindlasti teieni, siis palun saatke kiri aadressil marge.laansoo@civitta.com.
Pere- ja töötajasõbralikke tööandjaid on Eestis tunnustatud juba alates 2000. aastate algusest. Need on organisatsioonid, kes väärtustavad oma töötajaid ning panustavad peresõbralikku töökultuuri ning peavad oluliseks töö ja pereelu tasakaalu.
Peresõbraliku tööandja märgise programmiga alustati 2016. aastal ning selle eesmärk on aidata kaasa peresõbralike väärtuste juurutamisele organisatsioonides. Programmi aitab juhtida tähelepanu peresõbraliku töökeskkonna olulisusele, millel on mõju nii töötulemustele kui töötaja eraelule.
Peresõbralike põhimõtete järgimine aitab töötajatel elada tasakaalukamalt, tuues kaasa positiivset mõju nii töötajatele kui ka tööandjatele. Töö- ja pereelu ühitamisest rääkides mõeldakse sageli just lastega töötajatele, kuid teema on sama oluline ka teiste jaoks.
Külastusi 102367, sellel kuul 102367
Viimased uudised
Küsimused ja vastused
Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab 1,5-3 aastat. Lõppmärgis väljastatakse eriti eduka meetmete rakendamise tulemusena 1,5 aastat pärast programmi sisenemist, tavalisel juhul 3 aastat pärast programmi sisenemist.
Konkursil saavad kandideerida kõik tööandjad: era-, avalikust ning kolmandast sektorist. Peresõbraliku tööandja märgisele kandideerijal ei tohi olla maksuvõlga, tööandja ei tohi olla kriminaal- ega väärteomenetluses karistatud ega pankrotis või likvideerimisel.
Märgist võivad tulla taotlema kõik tööandjad. Ka need, kes juba kasutavad peresõbralikke meetmeid kui ka need, kes pole seda veel teinud, kuid on valmis oma organisatsioonikultuuri peresõbralikuks muutma.
Peresõbraliku tööandja märgist sooviv tööandja peab läbima 1,5 kuni 3 aastat kestva konsulteerimis- ja hindamisprotsessi.
Esimeses etapis hinnatakse märgist taotleva tööandja hetkeolukorda, mille käigus esitab tööandja vaja-likku informatsiooni. Teises etapis valitakse meetmed, mida tööandja soovib rakendama hakata ja väl-jastatakse peresõbraliku tööandja algmärgis. Kolmandas etapis on tööandja põhiliseks ülesandeks vali-tud meetmete rakendamine. Selle etapi lõpus väljastatakse tööandjale tema tasemele vastav peresõbra-liku tööandja märgis.
Pärast kahe aasta möödumist on tööandjal kohustus märgist uuendada. Neljandal etapil viiakse läbi järelhindamine, mille tulemusena otsustatakse märgist uuendada, pikendada või märgis ära võtta.
Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.
Leitud märksõnadMärksõnu ei leitud