Menüü

Avaleht / Töötajale / Töösuhted / Töötasu / Töötasu vähendamine

Töötasu vähendamisega seotud tingimused

Viimati uuendatud: 21.12.2015


Töötasu võib vähendada kuni kolmeks kuuks 12 kuu jooksul. Töötasu vähenemine võib jaguneda 12-kuulise perioodi peale, kuid õigustatud ei ole töötasu vähendamine iga paari nädala tagant mõne päeva kaupa. Töötasu vähendamine väikeste ajavahemike järel viitab asjaolule, et tegemist on jätkuva olukorraga, mis tuleb lahendada muude meetmete abil, näiteks tööaja või töökorralduse muutmisega. Väikeste perioodide kaupa pidevalt töötasu vähendamine annab tunnistust ka asjaolust, et täidetud ei ole üks töötasu vähendamise eeldustest – ettenägematus.

Töötasu vähendamise korral on töötajal õigus keelduda töö tegemisest võrdeliselt sellega, kui palju tööandja tema töötasu vähendab. Näiteks töötasu vähendamisel 40% ulatuses tuleb sama palju vähendada ka töötaja tööaega. Töötasu võib vähendada mõistliku ulatuseni, kuid mitte alla töötasu alammäära.

Kui töötaja ei nõustu töötasu vähendamisega, on tal õigus öelda töölepingu üles. Sellisel juhul tuleb töötajal esitada tööandjale ülesütlemisavaldus hiljemalt 5 tööpäeva jooksul pärast töötasu vähendamisest teadasaamist. Töötaja töötasu ei või selle 5 päeva jooksul vähendada. Töölepingu lõppemisel tuleb tööandjal maksta töötajale samu hüvitisi nagu koondamise korral.

Külastusi 8602, sellel kuul 8602

Lisalugemist

Rahalised nõuded töösuhtes (Tööinspektsiooni teabematerjal)

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks