Menüü

Avaleht / Töötajale / Töökeskkond / Töökeskkonna korraldus / Ohutusjuhend

Ohutusjuhend

Viimati uuendatud: 25.03.2020


Töötaja tööleasumisel on tööandjal kohustus viia töötajale läbi juhendamine ja väljaõpe töökohal. Juhendamine töökohal viiakse läbi ohutusjuhendi alusel. Ohutusjuhendi põhiliseks eesmärgiks on anda töötajale info kuidas oma tööd ohutult teha. Juhend peab olema koostatud arvestades konkreetse ettevõtte töökeskkonda ning töökeskkonnas kasutatavaid masinaid ja seadmeid. Täpsemalt ohutusjuhendi koostamise kohta leiab informatsiooni tööandja vaatest.

Andes kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (nt e-kirjaga, SMS-iga vm viisil) kinnituse juhendamise läbiviimise kohta võtab töötaja vastutuse, et käitub lähtuvalt ohutusjuhendis ettenähtule. Seetõttu on oluline märgates ohutusjuhendis ebakõlasid või käske ja keelde, mida ei ole võimalik täita, sellest tööandjat teavitada. Juhendamise läbiviimine ja juhendamise kinnitamine ei ole mõttetu formaalsus, mida viiakse läbi tööinspektori jaoks, vaid tegemist on väga olulise protseduuriga, mille kvaliteedist võib sõltuda töötaja väljaõppe piisavus. Kas töötaja oskab töö käigus vältida terviskahjustuse tekkimist või mitte. 

Külastusi 31879, sellel kuul 31879

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks