Menüü

Avaleht / Töötajale / Töökeskkond / Töökeskkonna korraldus / Ohutuskultuur

Ohutuskultuur

Viimati uuendatud: 21.12.2020


Organisatsiooni ohutuskultuur on kogum indiviidide ja grupi väärtushinnangutest, suhtumisest, kompetentsusest ja käitumismudelitest, mis määravad pühendumise, asjatundlikkuse organisatsiooni tervishoiu ja ohutuse haldamises. Tihti räägitakse halvast ohutuskultuurist, viidates töötajate kalduvusele eirata ohutusnõudeid või käituda ohtlikult. Hea ohutuskultuuriga organisatsiooni iseloomustab ühisel usaldusel toimiv suhtlemine, omaks võetud mõistmine ohutuse tähtsusest ja kindlus olemasolevates kaitsemeetodites.” Lihtsustatult võib ohutuskultuuri sõnastada nii: “Viis, kuidas me siin asju ajame.“

Kultuuri kujunemine võib võtta aastaid, kuid see puudutab kõiki töö aspekte, mõjutades käitumist üksikisiku ja meeskonna tasandil, töökoha kujundamisel ning töö planeerimisel ja teostamisel. Seega on äärmiselt oluline pöörata organisatsioonis tähelepanu kultuuri edendamisele, millest edasi arendada ohutust ja tervishoidu tagavaid süsteeme.

Külastusi 20096, sellel kuul 20096

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks