Menüü

Avaleht / Töötajale / Töökeskkond / Töötervise edendamine / Virgutusvõimlemine

Virgutusvõimlemine

Viimati uuendatud: 01.03.2019


Virgutusvõimlemine on eetris Vikerraadios igal tööpäeval kell 11.05 „Huvitaja" saate raames.

Virgutusvõimlemist saab kuulata Vikerraadio kodulehel.

Võimlemise juhendajad panevad kuulajad tempoka muusika saatel marssima, õla- ja puusaringe tegema, keha venitama ning lõdvestama.

Virgutusvõimlemine on mõeldud nii kontoritöötajatele kui ka kõigile teistele istuva töö tegijatele. See on võimalus võimlemiseks neile, kel on soovi end sirutada või vabaneda sundasenditega kaasnevatest pingetest kehas.

Raadio hommikvõimlemise traditsioon ulatub aastasse 1934, mil hommikuti juhendati otse-eetris pooletunniseid treeninguid. Lähtuti lööklausest "Tootmisvõimlemise tulemusel tugevneb tervis ja tõuseb tööviljakus!". Nõukogude ajal sai tootmisvõimlemisest lausa kohustus, mille täitmist kontrollisid tervishoiuministeerium ning ametiühingute nõukogu. Sel perioodil kõlas võimlemine raadios koguni kahel korral päevas – hommikvõimlemine kell 6.45 pärast Moskva uudiseid ning virgutusvõimlemine kell 11.05. Klaverisaatja repertuaari kuulusid palad pioneeride marsist ja viini valsist kuni tuntud lorilauludeni.

Vaata lisaks meie kontorivõimlemise videosid.

 

Külastusi 16214, sellel kuul 16214

Vikerraadio virgutusvõimlemine

Kuula virgutusvõimlemist!

 

 

Delfi Nipinurk

Töökohal treenimine

Istumisasendid

 

 

 

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks