Menüü

Avaleht / Tööturule sisenejale / Noor või alaealine töötaja / Mida ma pean teadma töösuhetest? / Töö tegemise koht

Töö tegemise koht

Viimati uuendatud: 09.10.2019


Töö tegemise kohas ehk töökohas hakkad igapäevaselt oma tööülesandeid täitma. Töökoha kindlaksmääramine sõltub suuresti sellest, milline on töö iseloom ja ülesanded. Lepingueelsetel läbirääkimistel peab töö tegemise koha kokkulepe olema üheselt selge ja arusaadav. Sellest võib sõltuda, kas pakutav töö on sulle vastuvõetav. Töötaja jaoks võib olla määrava tähtsusega, kas tööd tehakse ühes kindlas kohas või tööandja jaoks vajalikus piirkonnas.

Kindlasti on vaja kokku leppida ka selles, kas töö eeldab ülesannete täitmist töölähetuses. Töölähetusse võib üldjuhul saata iga töötajat tema nõusolekuta. Kui töölähetuse kestus on 30 päevast pikem, vajab see töötaja nõusolekut. Töölähetus on tööülesannete ajutine täitmine väljaspool töölepinguga kokkulepitud töötamise kohta.

NB! Kui oled alaealine, siis tea, et sind võib töölähetusse saata sinu ja sinu seadusliku esindaja (ema või isa) nõusolekul.

Külastusi 15032, sellel kuul 15032

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks