Avaleht / Uudised

Tööõnnetus: libastumine märjal põrandal

13.08.2019


Mis juhtus?

Õpetaja kõndis kooli koridoris ja suundus oma ainetundi. Koridori põrandal oli vedelseebi laik, millele astudes õpetaja libastus ning kukkus. Tööõnnetuse tagajärjel sai õpetaja puusaliigese kerge põrutuse ning pidi paariks päevaks töövõimetuslehele jääma.

Miks juhtus?

Õpetaja ei märganud põrandal paiknevat seebi laiku. Õnnetuse uurimise käigus selgus, et vedelseep oli maha sattunud õpilaste tõttu. Õpilased olid lähedal asuvast vedelseebi dosaatorist seepi võtnud, kätepesualalt koridori viinud ja seal seebiga mänginud. Õpilaste tegvust märkas koristaja, kuid otsustas kordori põranda ära pesta koolipäeva lõpus, mis pidi tunni aja pärast saabuma.

Tööandjal tuleb tagada töötervishoiu ja tööohutuse nõuete täitmine igas tööga seotud olukorras, et töötajate töövõime säiliks ning kontrollida, et töötajad nõuetekohaselt käituvad. Töötajal on kohustus oma tegevusega kaastöötajate elu ja tervist mitte ohutada, seega oleks koristaja pidanud õnnetuse vältimiseks põranda kohe ära puhastama. Töökeskkonnas viibivatele õpilastele on võimalik selgitada, missugused tegevused teiste inimeste tervist ohustada võivad.

Tagasi
Tööõnnetus: libastumine märjal põrandal
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks