Menüü

Avaleht / Uudised

Tööõnnetus: trepil kukkumine

23.10.2020


Mis juhtus?

Tööpäevasisene puhkepausi ajal liikus töötaja teisel korrusel asuvasse puhkeruumi. Olles jõudnud neljandale trepiastmele, töötaja komistas ja kaotas tasakaalu. Ta püüdis kinni haarata trepi käsipuust, kuid käsipuu poolses käes olnud töökindad seda ei võimaldanud ning töötaja kukkus trepile. Esmalt keha ühele poolele, kuid siis veel hooga teisele ja lõi ära ka pea. Tulemuseks luumurd ja põrutused.

Miks juhtus?

Tööõnnetuse uurimisel ilmnes, et töötaja püüdis puhkeruumi liikudes juba trepil otsida nutitelefonist sõnumeid. Nutitelefonis toimetamine ei vii tähelepanu oluliselt eemale mitte ainult liikluses vaid ka trepil liikudes. Kuna trepil kõndides toimub liikumine nii horisontaal- kui ka vertikaalsuunas, on oht tasakaalu kaotada suurem kui tasasel pinnal. Trepil kukkumised on tavaliselt ka tunduvalt raskemate tagajärgedega kui tasasele pinnale kukkudes.

Kuidas selliseid õnnetusi ära hoida?

Trepil liikudes oluline, et tähelepanu on trepiastmetel ja trepi käsipuu poolne käsi on vaba, et vajadusel käsipuust kinni hoida. Segajaks võivad olla lisaks nutitelefonile, ükskõik kas siis kõneldes või sõnumeid vaadates, ka sülearvutid, paberid või ajalehed, mida püütakse lugeda. Samuti on ohtlik trepil liikuda ühes käes näiteks kohvitass ja teises salatitaldrik. Samuti tasub olla ülimalt ettevaatlik suurte esemete teisaldamisel, mis varjavad käes hoidmisel trepiastmeid - astmest mööda astumine võib lõppeda hüppeliigese väljaväänamise või iseigi luumurruga.

Foto: Pixabay

Tagasi
Tööõnnetus: trepil kukkumine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks