Menüü

Avaleht / Uudised

Kas vaktsineerimas käinud töötajatele võib anda vaba päeva?

22.03.2021


Lugeja küsib: Soovime oma ettevõttes toetada töötajaid, kes lähevad COVID-19 vaktsiini tegema. Töötajate üks mure seoses vaktsiiniga on olnud see, et kui vaktsineerimisega kaasnevad kõrvalmõjud, peavad nad jääma koju ning kaotavad nii töötasus. Kas võime neile töötajatele pakkuda lisa vaba päeva vaktsineerimise järgselt? 

Vastab Sandra Kuus, Tööinspektsiooni nõustamisjurist: Tööandja võib anda töötajatele näiteks tervisepäevi, mis on sisuliselt tasustatud tööpäev ilma haiguslehte võtmata. Seadusandlus tervisepäeva andmist ei reguleeri, nii on tervisepäevade andmine tööandja otsus ning vastava hüve võib ette näha näiteks töökorraldusreeglites. 

Nii saakski töötaja kasutada vaktsineerimisjärgsel päeval tasustatud tervisepäeva. Kui ettevõttes juba on tervisepäevad ette nähtud, siis võib tööandja anda ühe lisapäeva vaktsineeritud töötajatele, et nad saaksid võimalikest kõrvaltoimetest taastuda. 

Kui peaks juhtuma nii, et kõrvaltoimed kestavad pikemalt kui ühe päeva, tuleks julgustada töötajat võtma ikkagi haiguslehte ning kindlasti teavitama põhjustest oma perearsti. Tööandja võib töötajale maksta 2.–5. haiguspäeva eest lisaks ainult tulumaksuga maksustatavat haigushüvitist kuni 100% töötaja keskmisest töötasust. 

Ametliku info COVID-19 vaktsineerimise kohta Eestis leiate siit: https://www.vaktsineeri.ee/et/covid19 Koroonaviirusest ja töösuhetest saab lugeda Tööelu portaalist COVID-19 koondartiklist ning COVID KKK rubriigist.

Tagasi
Kas vaktsineerimas käinud töötajatele võib anda vaba päeva?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks