Menüü

Avaleht / Uudised

Kas riigipühadel töötamise tasu võib lepingusse kirja panna?

05.04.2021


Lugeja küsib: Olin graafikujärgselt 2. aprillil ehk riigipühal tööl. Tööandja väidab müüd, et ta ei pea selle eest kahekordset töötasu maksma, sest meil on töölepingus kokku lepitud, et riigipühal töötamise tasu sisaldub juba töötasus. Kas tal on õigus või peaks tööandja riigipühal töötamise eest ikkagi kahekordset töötasu maksma? 

Vastab Sandra Kuus, Tööinspektsiooni nõustamisjurist:  Aprillis on kaks riigipüha: 2. aprillil on suur reede ja 4. aprillil ülestõusmispühade 1. püha. 

Töölepingu seadus kohustab tööandjat riigipühal töötamise eest kahekordset töötasu maksma. Töötaja ja tööandja võivad kokku leppida, et riigipühal tehtav töö hüvitatakse tasustatud vaba ajaga. Seadus aga ei luba kokku leppida, et töötasu juba sisaldab riigipühal töötamise eest tasu. Selline kokkulepe on töötaja jaoks kahjulikum ja seega tühine.

Kui tööandja ikkagi keeldub riigipühal töötamise eest kahekordset töötasu maksmast, siis töötaja võib pöörduda rahalise nõudega töövaidlusorgani (töövaidluskomisjoni või kohtu) poole.

 

Tagasi
Kas riigipühadel töötamise tasu võib lepingusse kirja panna?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks