Menüü

Avaleht / Uudised

Kaugtöömärgise konkurss ootab juubeliaastal taas eesrindlikke ettevõtteid kandideerima

03.05.2021


Alates tänasest ootavad Elisa ja Targa Töö Ühing juba viiendat aastat järjest ettevõtteid kandideerima Kaugtöö Tegija märgisele. Konkurss tunnustab tublisid kaugtööd tegevaid ettevõtteid ja juhte.  

Targa Töö Ühingu juhi Ave Laasi sõnul on võrreldes aastataguse ajaga kaugtööhuviliste arv hüppeliselt kasvanud. „See on olnud kindlasti oskuste lihvimise aasta nii alustajatele kui ka kogenud kaugtöö tegijatele. Kutsumegi taas kõiki organisatsioone oma kogemusi ja väljakutseid Kaugtöö Tegija konkursil jagama. Ankeete ootame 28. maini.“ 

Laas selgitas, et sel korral on konkursi vastu juba enne selle algust suur huvi olnud ning mitu kuud varem hakati uurima, millal kandideerida saab. „Meil on juubeliaasta ning konkurss on Eesti kaugtöökultuuris hästi kanda kinnitanud! Usun, et tänavu on märgise saajate nimekiri rikkalikum kui eales varem, kuna kaugtöö on jõudnud ka väga paljudesse asutustesse, kus seda varem ei peetud võimalikuks – jaekaubandusest tööstusettevõteteni,“ ütles Laas.

Konkursi ellukutsuja ja paindlike tööviiside edendaja, Elisa personalivaldkonna juht Kaija Teemägi lisas, et selleaastase konkursi kandvaks sõnumiks on koostöö. „Kaugtöö tähendab paindlikkust ja iseseisvust, aga sellevõrra suurem väljakutse on tagada sujuv inimeste vaheline koos töötamine ja kommunikatsioon. See nõuab varasemast rohkem oma ootuste sõnastamist, juhtidelt inimeste toetamist, aga ka kolleegide vahelist mõistmist ja märkamist. Seetõttu küsime sel aastal ettevõtetelt ka seda, kuidas nad hajusate tiimide puhul usaldusväärset  koostöökeskkonda soodustavad, kuni selleni välja, kuidas pööratakse tähelepanu vaimse tervise heaolule,“ selgitas Teemägi.  

Kaugtöö Tegija konkursi on ellu kutsunud Elisa Eesti ja Targa Töö Ühing, konkursi partner  on Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE. Ettevõtteid hindab professionaalne valdkonna ekspertidest koosnev žürii, mis koosneb Elisa, Targa Töö Ühingu, PARE ja Tööinspektsiooni esindajatest. 

 

Kuidas konkursil osaleda? 

  • Kaugtöö Tegija märgisele saab kandideerida 3.-28. maini. 
  • Kandideerima oodatakse nii avaliku, era- kui ka kolmanda sektori organisatsioone.
  • Osalemiseks tuleb täita eneseanalüüsi ankeet.
  • Erikategoorias „Parim kaugtööd soosiv juht“ saab esitada juhte, kes paistavad organisatsioonis silma paindlike tööviiside juurutamisega. Selles kategoorias on oodatud osalema ka juba eelmistel aastatel märgise saanud ettevõtted. 
  • Märgise saajad kuulutatakse välja 9. juunil live-ülekandes, mida on kõigil soovijatel võimalik tasuta vaadata Elisa Stage’il.

 

Fakte konkursist:

  • Kaugtöö Tegija on digitaalne märgis, mis näitab, et ettevõte soosib paindlikke tööviise ja on sellega eeskujuks ka teistele.
  • Täna on Eestis kaugtöömärgis üle 130 ettevõttel. Mõned näited: EAS, Eesti Töötukassa, Justiitsministeerium, Wise (endine Transferwise), Häirekeskus, Sorainen.
  • Parima kaugtööd edendava juhi tiitlit  on välja antud juba kolmel korral. 2020. aastal pälvis selle Mooncascade’i juht Anu Einberg
  • Märgise saajate kehtiv nimekiri on üleval smartwork.ee lehel. 
  • Märgis antakse välja kolmeks aastaks ja seda saab pikendada. Märgise aegumisest ja pikendamise võimalustest informeerib ettevõtteid Targa Töö Ühing.

 

Targa Töö Ühing koondab paindliku töökorralduse alast oskusteavet ja pakub toetavaid teenuseid nii tööandjatele kui ka regionaalsetele töökeskustele. Ühingu missiooniks on edendada targalt töötamist, sh kaugtöötamist Eestis, et võimaldada inimestel töötada neile sobivas vormis ja kohas ning suurendada sellega organisatsioonide efektiivsust ja tööturu paindlikkust.

Elisa Eesti AS (www.elisa.ee) on Elisa kontserni osa ning turuliider Eestis telekomiteenuste erakliendi segmendis. Elisa Eesti pakub meelelahutus, infotehnoloogia ja telekommunikatsiooniteenuseid ning loob klientidele turvalisi võrgu- ja andmekeskuste lahendusi. Ligi 1000 töötajaga suurettevõtte siht on saada suurimaks kommunikatsiooni- ja meelelahutusettevõtteks Eestis. Elisa pakub kõikidele klientidele mobiilside-, interneti püsiühenduse ja TV-teenuseid ning pakub klientidele eksklusiivselt Elisa toodetud telesisu platvormil Elisa Huub. Elisa Eesti ärikliendiüksus aitab ettevõtetel ning avalikul sektoril kasvatada efektiivsust ja turvalisust võrgu- ja IT infrastruktuurilahenduste abil. Ettevõtte käive oli 2020. aastal 180 miljonit eurot.

Tagasi
Kaugtöömärgise konkurss ootab juubeliaastal taas eesrindlikke ettevõtteid kandideerima
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks