Menüü

Avaleht / Uudised / Peresõbraliku tööandja märgis

Inspiratsioonihommikul Tallinnas jagasid oma kogemusi peresõbraliku tööandja märgise programmis osalemisest LHV ja SA Innove esindajad

28.11.2019


Esmaspäeval, 25. novembril toimus Tallinnas Telliskivi loomelinnakus inspiratsioonihommik, mille eesmärk oli kutsuda uusi ettevõtteid liituma peresõbraliku tööandja märgise programmiga. Civitta esindaja rääkis programmis osalemisest, kandideerimisprotsessist ja tingimustest. Kaks kuldmärgise saanud organisatsiooni, LHV ja SA Innove, jagasid oma kogemusi programmis osalemisest ja märgisega kaasnenud muutustest organisatsioonis.

Üritust aitas võõrustada LHV, kelle Telliskivis renditavates ruumides inspiratsioonihommik toimus. Kohale tuli kuulajaid pea 30 erinevast organisatsioonist nii avalikust kui ka erasektorist. Külalisi tervitas Sotsiaalministeeriumi laste heaolu osakonna juhataja Hanna Vseviov, kes rääkis, kuidas üldse peresõbraliku tööandja kontseptsioon Eestisse jõudis. Nimelt käis Vseviov ise kümme aastat tagasi lähetusel Belgias, kus seda ideed esimest korda kuulis. Ta soovis oma avakõnes tänastele osalejatele samasugust inspireerivat kogemust nagu temal toona oli.

450 töötajaga LHV panga personalijuht Liisa Põldma ja tööandja brändi juht Ragne Maasel asusid mõlemad LHV-sse tööle umbes kaks aastat tagasi, mil ettevõte taotlemisprotsessi alustas. Nad kirjeldasid, mis nende ettevõttes selle aja jooksul muutunud on. Nende hinnangul on suurim muutus toimunud inimeste õnnetunde ja heaoluga seotud tegevustes, uute ideede ampluaas ning nendega süvitsi minemises. Sellega personalitiim ja juhid igapäevaselt tegelevadki. Nii personalijuht kui ka tööandja brändi juht kinnitasid, et LHVs on täna aegade kõrgeim rahulolu, kõrgeim soovitusindeks ja madalaim voolavus ning seda tänu läbimõeldud ja strateegilisele emotsioonide juhtimisele. LHV pilgu läbi kirjeldasid nad peresõbralikkust kui head tunnet, millega inimene igal hommikul tööle tuleb. Liisa ja Ragne rõhutasid, et inimeste hoidmisel ning arendamisel on oluline, et töötaja tunneks emotsionaalset sidet oma töö, tiimi ja ettevõttega.

Seda emotsiooni aitavad saavutada erinevad motivatsiooni tõstvad tegevused, mis muudavad ühe tööandja atraktiivseks ja töötajasõbralikuks. Unistuste tööandja tiitli võitnud LHV-s on nendeks näiteks lisapuhkuse- ja tervisepäevad või hoopis talvekontor Küprosel. Juba teist aastat võimaldab ettevõte töötajatel töötada kuni paar nädalat välikontoris ning läinud aastal oli sihtkohaks Küpros. Töötajate tagasiside on olnud ülimalt positiivne. Ettevõtte hüvitab lennupiletid ning Maaseli ja Põldma sõnul on ühisest ettevõtmisest saadud emotsioon töötajale palju suurema väärtusega, kui näiteks sama raha lihtsalt välja maksmine aasta lõpus tulemustasuna.

310 töötajaga SA Innove arendusvaldkonna juht Reelika Väljaru sõnul oli Innove eesmärk saavutada programmiga olukord, kus iga töötaja on asutuse brändisaadik.

Programmi jooksul läbitud teekond tähendas Innove jaoks tõsist mõttemaailma muutust näiteks väärtuspõhise juhtimise järjepideval juurutamisel. Samuti tõi Väljaru märksõnadena välja kaugtöö tegemise ja paindliku tööaja võimaluse, mille rakendamine on tema sõnul juurdunud tänaseks Innove DNAsse. Seda kasutab rohkem või vähem juba üle 85% töötajatest. Samuti rääkis ta uue töötaja sisseelamise programmist, millele pööratakse asutuses suurt tähelepanu. Alustava töötajaga toimuvad vestlused katseaja alguses ja lõpus ning vahekokkuvõte tehakse ka katseperioodi keskel. Aga ka lahkuvatele töötajatele otsitakse alternatiivseid võimalusi tööturul ning pakutakse nõustamisvõimalust.

Organisatsioonis on välja töötatud erinevad tunnustamise süsteemid ning rõhku pannakse sisekommunikatsioonile. Selleks on näiteks uue lahendusena võetud kasutusele siseekraanid. Kokkuvõtvalt on Väljaru sõnul kõige olulisem oma töötajate päriselt kuulamine ja nende vajaduste märkamine ning seda tehakse Innoves erinevate tagasisidestamise vormide ja rahulolu uuringute abil. Väljaru sõnul võib väheste ressursside juures tunduda keeruline suuri asju teha, kuid tema sõnul on Innove näide, et ka piiratud ressurssidega annab ära teha nii mõndagi. Tulemus – hulk tunnustusi, nagu kaugtöö tegija ning atraktiivse, peresõbraliku ja unistuste tööandja märgised. Kusjuures aastaga on Innove värbamiskonkurssidel kandideerijate arv kahekordistunud.

Lõpetuseks rääkis Civitta konsultatsioonibüroo konsultant Marge Laansoo programmis osalemise tingimustest ning sellest, kuidas 1,5-3 aastat vältav hindamis- ja konsulteerimisprotsess välja näeb. Kandideerimine peresõbraliku tööandja programmi kestab 31. jaanuarini. Järgmine inspiratsioonihommik toimub 5. detsembril Tartu Vanglas. Loe kandideerimise kohta siit.


Tagasi
Inspiratsioonihommikul Tallinnas jagasid oma kogemusi peresõbraliku tööandja märgise programmis osalemisest LHV ja SA Innove esindajad
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks