Menüü

Avaleht / Uudised / Kõik uudised

Millal võib töötaja koroona põdemise järel tööle minna?

27.11.2020


Lugeja küsib: Meie töötaja oli haiguslehel koroonaviirusega juba kolm nädalat. Enam sümptomeid tal pole, aga test on ikka positiivne. Perearst ütleb, et ta võib tööle minna, sest test võib näidata positiivset tulemust veel kuni 90 päeva. Kas töötaja võib tööle asuda? 

Vastab Silja Soon, Tööinspektsiooni järelevalve osakonna juhataja: Perearst on meditsiinivaldkonna ekspert, kelle arvamust ja otsust saab ja peab tööandja aktsepteerima. Praegusel juhul tuleb töötaja tööle lubada, kuigi testi tulemus on jätkuvalt positiivne. 

Täpsemalt on kirjas Eesti Perearstide Seltsi suunistest perearstidele. Juhises on selgelt öeldud, et kuigi patsient ei ole enam nakkusohtlik, võib tema SARS-CoV-2 PCR analüüsi tulemus olla positiivne veel mitmeid nädalaid. Seetõttu ei suuna perearstid ka inimest enam korduvale testimisele enne töövõimetuslehe lõppemist. 

Viiruse leviku vältimiseks töökeskkonnas hinnake bioloogilise ohuteguri esinemise tõenäosust ning võtke vajadusel tarvitusele meetmed, mis aitaksid ohtu ennetada. Vaata ka: "Koroonaviirus kui bioloogiline ohutegur"

Foto: Pixabay

 

Tagasi
Millal võib töötaja koroona põdemise järel tööle minna?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks